Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8V ve yakit ortalamasi

neyse gider aynı pompadan ölçüm darasına doldurtur bakarım.
bakalım pompa doğru dolduruyormuymuş

arabayı benzinliğe iterek götürmedik heralde vardır içinde en kötü 3-5 lt.
4,5 lt ben hesaplamadım yol bilgisayarı hesapladı.
52 lt pompada çıkan rakamdır.
cordobanın deposu 45 lt'dir. çeyreği 45 lt üzerinden hesaplaman lazım :)

araba konusunda en güvendiğim adamlardan biri böyle hata yaparmı.
cık cık cık.
olmadı Ayberk, hayal kırıklığına uğrattın beni :)

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

ek bilgi:

45 lt depoya 52 lt den fazla mazot nasıl sığar diye merak eden arkadaşlar için
45 lt depo + 7 lt genleşme haznesi + depo borusu (sanırım 2,5-3 lt alıyor)
Mahsun güneşi gördüyse, bende mazotu gördüm :)

45 lt Dacia Logan'a 60 lt dolduran biliyorum bu arada :)

mazotun bitmesine 10 km varken falanmı doldurdunuz naptınız :)

arabayı benzinliğe iterek götürmedik heralde vardır içinde en kötü 3-5 lt.
4,5 lt ben hesaplamadım yol bilgisayarı hesapladı.
52 lt pompada çıkan rakamdır.
cordobanın deposu 45 lt'dir. çeyreği 45 lt üzerinden hesaplaman lazım :)

araba konusunda en güvendiğim adamlardan biri böyle hata yaparmı.
cık cık cık.
olmadı Ayberk, hayal kırıklığına uğrattın beni :)

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

ek bilgi:

45 lt depoya 52 lt den fazla mazot nasıl sığar diye merak eden arkadaşlar için
45 lt depo + 7 lt genleşme haznesi + depo borusu (sanırım 2,5-3 lt alıyor)
Mahsun güneşi gördüyse, bende mazotu gördüm :)

45 lt Dacia Logan'a 60 lt dolduran biliyorum bu arada :)

aynı durum arkadasımın ıbıza cuprasındada olmustu,51 lt mı ne aldı dedı sok olmus sekılde,neresıne gıttı bu dıyodu:)

yedek depo meselesı var onunla alakalı olabılır. wv poloda vardı yedek depo. sanırım bazı modellerde var. yoksa gıdıp 45 lt depoya 60 lt. yakıt dolduramazsınız...

Merhabalar yeni bir SCW uyesi herkese merhaba oncelikle ben seat toledo sahibiyim ancak efsane kasa olan degil bu 5p modeli yani altea benzeri olan normal kullanimda 9lt yakiyor eger basarsan 12 lt falan buluyor.

Arkadaşlar bu kadar yüklenmeyin 1.6 8v e ben 1.5 senedir kullanıyorum üstelikte tüpte ortalamamın 15 bulduğunu hiç görmedim! (üstelik arabanında hakkını veririm kalkışlarda, ara hızlanmalarda v.s.şehir içinde.. şehir dışında ysa yol iyiyse kolay kolay 160 km/h altına düşmem) senin 4 bujilerden üçü çalışmıyor galiba :D Bi sıkıntısı vardır muhakkak baktır ;)

walla benim arabada 1.6 8v ve 10 yaşına bastı :)) ama yakıt ortalamam 11.8 ve araba hakkını fazlasıyla alıyo :) 2 viteste 6500 d/dk 100 km/h ulaşıyor neredeyse.... devir kesiciye girmeyip şöyle 7000 lere dayansa dahada gidecekte kesiciye giriyo... ve araçta LPG var doğal olarak litre bazında benzinden biraz daha fazla yakıyor... birçok kez denedim 100 km/h nin altında kullanmayı ama beceremedim devamlı asılıyorum gaza bu halde bile 15 litreyi hiç görmedim.. bence bi sıkıntı var aracında gidip bi baktır derim.....

Merhabalar yeni bir SCW uyesi herkese merhaba oncelikle ben seat toledo sahibiyim ancak efsane kasa olan degil bu 5p modeli yani altea benzeri olan normal kullanimda 9lt yakiyor eger basarsan 12 lt falan buluyor.

sizin değerleriniz 1.6 8v için gayet makul...ben çok sakin kullanırsam o da ancak şehir dışında 110 km sabit hızla 8-9 lt..şehir içinde 15 lt. bile görüyorum ki çokta basmıyorum

sizin değerleriniz 1.6 8v için gayet makul...ben çok sakin kullanırsam o da ancak şehir dışında 110 km sabit hızla 8-9 lt..şehir içinde 15 lt. bile görüyorum ki çokta basmıyorum

Aybars bi sıkıntı olmasın baba, ben tüpte görmüyorum odeğerleri şehir içinde üstelik gaza abanmama rağmen:confused:

Geri
Üst Alt