Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi

Valla benzin 4,59 civari bu da 40 kr yakmasini normal yapior...bence bu zor gunlerde fazladan verilen her para gereksiz yani 1.4 tsi 1.6 ya gore performansli olabilir ama oyle abartilacak bir yani da yok bence bekleyin biraz yada madem benzine para vereceksiniz gercekten performansli birseyler alin ki degsin

ya bence yakıtta 100 km en fazla 1 1.5lt fark eder..ben 30 bın km 1.4 tsi kullandım ortalama cook dıkkat edersem sehır ıcı 7 8 ın altına dusmedı genelde 9 a yakındı. uzun yolda ortalamam 4.8 dahı dusmustu ama gaza nasıl bastım bılmıyorum :)

Karma kullanim, 1.4 160hp ile en az 650km gidebildim... 140 sabitleyerek 700km civarinda gittim uzun yolda. Sehir ici %35 civari. Geri kalan sehir disi kullanimim benim. Hep 700km. Bi kere sehir disinda da bastim sehiricinde de cok trafige kaldim 600km gittim oda yani gazdan ayagimi esirgemedim.. Tabi 160lik 125likten daha az yakiyor. Orasi ayri..

Depo 55 litre ışık yanana kadar baktım ne kadar gidecek diye 610 KM yi geçemedim.
Şehir dışı kullanımında yaptığınız hız önemli, hızı 110 a sabitleyip gidebiliyorsanız 6 - 6.5 lt civarında yakacağını TAHMİN ediyorum. Ben şehir dışı 11 litre yaktırıyorum 100 KM de. :rolleyes:
Şehir içi sakin kullanımda da 8-8.5 LT arasında olur(tabi İstanbul trafiğinde değilseniz)

valla ben 1.6 leona hiç az yaktıramıyodum :) uzun yolda bile az yakmıyor namussuz .
az yaksın diyosan juke al :)
ama kaçsın diyosan tsi tavsiye:)

her ikisinide kullandım 1.6 hem yakıyor hemde gıtmıyor performans demissin 1.6 nın yanında 1.4 seni heryönden tatmin edecektir senede 30.000 km yapmıyossan yakıtı dert etme bence eğer üstündeyse dizel herzaman tercihtir.ben 1.6 fazla yakıyor dıye lpg taktırdım gitmeyen araba iyice ceset oldu ıkı ay sonra sattım. kısacası bence 1.4 tsı FR :eek:key:

dostum 1 sene oldu alalı 10 bin km yapmşm. 100 tl ile 300 km gidebilrsin şeklinde bir yorum yapmış arkadaşın biri 100 tl lik gaz ile 380 km gidiyrm 1.6 ile. gerçekten 100 tl lik benzinle 300 km gidebilrsem hç düşünmem ilanı veririm ..

dostum 1 sene oldu alalı 10 bin km yapmşm. 100 tl ile 300 km gidebilrsin şeklinde bir yorum yapmış arkadaşın biri 100 tl lik gaz ile 380 km gidiyrm 1.6 ile. gerçekten 100 tl lik benzinle 300 km gidebilrsem hç düşünmem ilanı veririm ..
100 tl lik benzinle 300 km gidersin dien bendim 2008 in 2 eylülünden beri kullanıorum arabamı iyi biliorum arabamı sen nerde oturuosun bilmiorum ama 100 liralık tüple 380 km yapıosan azıcık basıosun ya da yukarı taraflarda oturuosun sanırım..26 kr yakıor olarak gözüküorsun bizim [MENTION=767]KeChİ[/MENTION] de o civarlarda yakıor 1.6 da ama o çok basıor tsi da aynı sekilde basarsan 200-250 km arası anca gider

100tllik lpg ile şehiriçi 550 km sabitim wardı son zamdan önce şimdi ise 450 altına düşmem. 380km naptın sn ya

dostum 100 tl lik benzinle alacagım performansa göre 300 km gerçekten cok iyi bnm için. 2.36 gaz fiyatı ile en fazla 390 km yapabildim dostum aynen böyle. keçiörende oturuyorum belki bundandır yollar delik deşik heryerde metro çalışması ve trafik desen berbat .

Geri
Üst Alt