Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Motor Isınması

Arkadaşlar merhaba.
Aracım mk2 1.4 Tsı Fr modeli, 66.000 km de .
Motor çok ısınıyor , ortalama 16-20 km sürüp ara ara gaz bassam durduğumda hemen fan açıyor, hararet 90 da sabit ve su eksiltme sorunu hiç yok, tahliye kutusunun kapağını açtığımda kapağa basınç geldiğini fark ettim,tahliye kısmından su yedek depoya dökülüyor ve o sıcak suyun buharı çıkıyor, kaynama köpürme veya egzozdan buhar duman vs. de yok , bu sıcaklık normal mi yada sürekli açılan fan? Araçta antifiriz mevcud.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bende 2012 mk2 fr kullanıyorum aracım 39.000 km de. dediğiniz gibi araç hemen ısınıyor ve biraz devirli kullandığımda fan açıyor ilk zamanlar banada garip gelmişti tsi motorlarda normaldir diye hiç bi ustaya göstermedim. Ayrıca sabahları aracı çalıştırdığımda 30 sn kadar devir göstergesi 1000 devrin üstünde kalıyor sonra yavaş yavaş düşüp normal rölanti devrine düşüyor sizin araçtada böyle bi durum var mı?

Bende 2012 mk2 fr kullanıyorum aracım 39.000 km de. dediğiniz gibi araç hemen ısınıyor ve biraz devirli kullandığımda fan açıyor ilk zamanlar banada garip gelmişti tsi motorlarda normaldir diye hiç bi ustaya göstermedim. Ayrıca sabahları aracı çalıştırdığımda 30 sn kadar devir göstergesi 1000 devrin üstünde kalıyor sonra yavaş yavaş düşüp normal rölanti devrine düşüyor sizin araçtada böyle bi durum var mı?
Benim Mk2 Fr da da aynı, aracım 66.000 km de, çalıştırdığımda 20-25 saniye 1100-1200 devirlerde sonra 700 lere iniyor, Benim tüm leonlarımda öyleydi

Aynı olaylar bende de var fan açma ve ilk marşta 1000 devir üstü sonra hemen inmesi heralde normal bişey

Bende fr kullanıcısıyım dostum benimde aynı şekilde fan açıyor bende anlamıs degilim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende fr kullanıcısıyım dostum benimde aynı şekilde fan açıyor bende anlamıs degilim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Benim naçizane anladığım ve bildiğim kadarıyla bizim araçlarda 1 değil 2 turbo var, hem bunlar için bir fan hem soğutma suyu için ayrı bir fan var , Bu kadar fanın arasında turbonun soğuması soğutma suyunun soğuması gerek.Normal şartlarda bana mantıklı geliyor , sadece anlamadığım elimle dokunduğumda soğutma suyu gayet sıcaktı yani , komple su olsa hiç antifiriz olmasa su cayır cayır olacak demek ki.Su oranı çok yüksekti benim araçta çünkü peçeteyi daldırıp çıkardığımda kırmızı renk hiç bulaşmadı peçeteye, ve kapağı açtığımda tıssssladı ve suyun buharı çıktı, önümüzdeki hafta bakım yaptıracağım ve komple antfriz koyacağım bakalım yine aynısı olacak mı.

Benim naçizane anladığım ve bildiğim kadarıyla bizim araçlarda 1 değil 2 turbo var, hem bunlar için bir fan hem soğutma suyu için ayrı bir fan var , Bu kadar fanın arasında turbonun soğuması soğutma suyunun soğuması gerek.Normal şartlarda bana mantıklı geliyor , sadece anlamadığım elimle dokunduğumda soğutma suyu gayet sıcaktı yani , komple su olsa hiç antifiriz olmasa su cayır cayır olacak demek ki.Su oranı çok yüksekti benim araçta çünkü peçeteyi daldırıp çıkardığımda kırmızı renk hiç bulaşmadı peçeteye, ve kapağı açtığımda tıssssladı ve suyun buharı çıktı, önümüzdeki hafta bakım yaptıracağım ve komple antfriz koyacağım bakalım yine aynısı olacak mı.

Ama bildirim paneline uyarı da düşmüyor onuda çözemedim , yolda biraz tıkasam durunca fan açıyor hemen

Kardeş zaten kırmızı antfriz var içinde ama %80i su %20 antfriz, antfriz normalde hem suyun kaynamasını önler suyun donmasını önler hemde içerde kir pas oluşmasını önler, faydalı bişey yani,soğutma suyu bayağı ısındığından ben antfriz istiyorum komple
Anladım hocam ama radyotor u delersin şimdi olmazsa 2-3 ay bilemedin 6-7 sonra kaloriferden radyotor den hortumlardan bir yerden patlar sanayi ortamın varsa gir bi radyotor cuye ben radyotor alacam ama full kırmızı antifirz kullancam de ben sana garanti veremem dicektir yararlı bisey fakat fazlası zararlı senin ikamet ettiğin bölgeye göre ben ankarada ikamet ediyorum elmadagda oturuyum şuan -20 bana ideal şanda tavsiyem isindigina takılma ayarla bomu devam et

Geri
Üst Alt