Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Motor Isınması

tibuk5361

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.
Aracım mk2 1.4 Tsı Fr modeli, 66.000 km de .
Motor çok ısınıyor , ortalama 16-20 km sürüp ara ara gaz bassam durduğumda hemen fan açıyor, hararet 90 da sabit ve su eksiltme sorunu hiç yok, tahliye kutusunun kapağını açtığımda kapağa basınç geldiğini fark ettim,tahliye kısmından su yedek depoya dökülüyor ve o sıcak suyun buharı çıkıyor, kaynama köpürme veya egzozdan buhar duman vs. de yok , bu sıcaklık normal mi yada sürekli açılan fan? Araçta antifiriz mevcud.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba... Atmosferik kullanıyorum.. bir ara x firmadan benzin almıştım ve dikkatimi çekti.. o benzin bitene kadar motor gereğinden fazla fan açmıştı... birdaha oradan benzin almadım... Problemini bilemiyorum ama başımdan böyle bir olay geçti..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben hiç bir zaman mavi antifiriz önermem derecece olarak ve fan ile hızlı soğuması kırmızı antifiriz öneririm...fan açıyorsa müşürde problem olabilir...müşüre sıcak su damlıyorsa fanı olup olmadığı yerde açabilir...kontrol etmekte fayda var derim..sanayide radyatörcü ustalar var işin piridir baktirin..geçmiş olsun

90 a erken ulaşıp 90 da sabitlenmesi iyi birşey aksine kafana takılacak bisey olmasın eski arabamm atmosferik golf du şimdiki arabam 1.4 tsi leon mk2 golf e nazaran senin de dediğin gibi erken ısınıyor

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Erken ısınıyor evet ama merak ettiğim kısmı fan açılıyor sürekli, tamam azcık da zorluyorum ara ara ama daha önceki araçlarımda (Atmosferikti) senelerce fan sesi duymadığım oldu :) birde araçtaki antifirize baktım sadece rengi kırmızı , içeriği tamamen su nerdeyse (%80 su-%20 antifiriz)

Radyatörü kontrol ettirin tıkanıklık varsa sık sık fan açma olabilir. Eğer sorun buysa temizlik sonrası sistemdeki suyu ve antifirizi komple yenileyin.

Radyatörü kontrol ettirin tıkanıklık varsa sık sık fan açma olabilir. Eğer sorun buysa temizlik sonrası sistemdeki suyu ve antifirizi komple yenileyin.
Sıksıktan kastım peşpeşe 3-5 kere değil yada durduğu yerde fan açma değil, en az bi 10 km kullanırsam 5-10 saniye açıyor fan`ı. Devirdaim arızası vs olduğunu düşünmüyorum çünkü borular falan kontrol ettim bilgisayara da bağladık

Geri
Üst Alt