Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Motor İlk Dönem Nasıl Kullanılmalı

son depomla 600 km zor gittim, çok aşırı dikkatli kullanmama rağmen, hoş hepsi şehir içi ama yine de memnun değilim pek şu halinden, en yakın zamanda bir servise sokmalıyım

İlk çalışmada 4.5l/h göstermesi ve yaklaşık 2000 devirlere gelmesi, arabanın bilmemnenin hidrolik basıncını yükseltmesinden kaynaklanıyor. Kitapçıkta yazıyordu.

2800km'de daha arabam. 1000'e kadar 3000 devri, 2000'e kadar 3500'ü geçmedim. 3-4 sefer kısa süreli tam devirli kullandım.

Okula giderken 13km yolda 5.6l/100km gördüm =) Trafik olmazsa 6.5l/100km'yi geçmiyor. Bazen 5 dk dur-kalk oluyor. Ortalama 7.6l/100km'ye çıkıyor en fazla. Biraz devirli kullansam ya da dur kalk olsa yakıyor tabi ki.

sonuçta 1.6dan çok daha az yakıyor ve daha performanslı bir araç aracınızı ilk yağ değişimnden sonra yakıt değerleri sağlıklı vermeye başlar 3000-4000km den sonra ben olsam devirli kullanıp motoru açarım... :eek:key: ama düz yol otoban bunu yapmak için çok iyi oluyo bugüne kadar sıfır aldığım hiçbir araçta motor sorunu yaşamadım...

ben birde şu yakıt katkı ürünlerinin araca herhangi bir zararı yada faydası var mı onu öğrenmek istiyorum

onu bilmiyorum da pompacı depoyu temizlediğini söylüyor

Enjektör temizleyicidir o zaman. Sık kullanılacak bir şey olmadığı için zararı olsa da bir şey olacağını sanmıyorum.

onu bilmiyorum da pompacı depoyu temizlediğini söylüyor

Daha araban yeni bunlara gerek bile yok şimdilik katkı kullanma kullanacaksan Würth yağ temizleyici var yağ değişirken değişmeden önce eski yağa koyup aracı 10 dakika kadar çalıştırıyosun sonra boşaltıyosun yağı o katkılardan çok daha işe yarar pompacı adı üstünde pompacılık yapıyo resmen....

Daha araban yeni bunlara gerek bile yok şimdilik katkı kullanma kullanacaksan Würth yağ temizleyici var yağ değişirken değişmeden önce eski yağa koyup aracı 10 dakika kadar çalıştırıyosun sonra boşaltıyosun yağı o katkılardan çok daha işe yarar pompacı adı üstünde pompacılık yapıyo resmen....

:) ne bileyim sanki 2500 devirden sonra araca yüklendiğimde bi tutukluk hissediyorum ivmelenme gecikiyor acaba yakıttan mı diye düşünmeye başladım

Geri
Üst Alt