Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Motor İlk Dönem Nasıl Kullanılmalı

ben okula gıderken 8 ın altına dusemıyorum ama gelırken 6 7 arası oluyor :) rampa asagılarda salıyrdum arabayı :D

dur kalklarda inmesini beklemeyin bu aralar istanbul trafiğinde araba resmen deli ediyor adamı. sürekli hareket halinde ve devri 1500 - 2500 arasında kullanmaya çalışın ve en az fren yapacağınız şekli bulun değerler inanılmaz düşecektir. ben 90la uzun süreli gittiğimde en düşük 4.9 gördüm, normal kullanımda 8 - 9 arası değerlerde kalıyor trafikte. azıp da köklersem motorun durumuna göre değişiyor, 14 gördüğüm de oldu 9.5 gördüğümde, ne kadar yüklendiğine bağlı.

benim araç 16000 de ve şu anki ortalaması 7.1 ile 7.9 arası Shell 95 oktan ile

benim araç 11000 de ilk aldığımda 580 km de istasyona giriyordum şimdi 650, normal kullanım şehir içi tabi.

acele ediyorsun Ömer, daha arabayı alalı aylar oldu ve menzilin de çok düşük. Erenköy sokak aralarında caddede gezmekle zırt pırt fren yapmak zorunda kalıp tekrar hareketlenmekle 5li tüketimleri görmeyi de beklememelisin. Kontağı aç 5km sonra kapat e tabi düşmeyecektir haliyle :)

benim araç 11000 de ilk aldığımda 580 km de istasyona giriyordum şimdi 650, normal kullanım şehir içi tabi.

aynen bende full depo ile 650 km gittim, standartı bu kabul etmek lazım :)

Bİ de bu turbo yağlamayla ilgili bişey sorucam, önceleri arabayı çalıştırdığımda 4.5 l/h ortalama ile başlıyordu, motor seside artıyor tabi 30 sn sonra 0.7 düşüyordu öyle hareket ediyordum, ama bu dediğim 24 saat filan kullanmazsam oluyordu, sonra iki full depoya enjeksiyon temizleyici koydum, şimdi çalıştırıyorum 0.9 oluyor sonra hemen düşüyor, ve gaza basınca performansıda arttı, bu kadar farkeder mi? :confused:

Geri
Üst Alt