Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TDI Stylance & 1.4 TDI S-Rider Farklar. . .

ibrahim411

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar.
2004-2005 arası İbiza ve Cordoba bakıyorum. Bu iki model arasındaki dizeller 1.4 TDI Stylance & 1.4 TDI S-Rider
olarak değişiyor. Ben pek fark göremedim. Aralarında ki farklar nelerdir. Yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler. . .

Merhaba Arkadaşlar.
2004-2005 arası İbiza ve Cordoba bakıyorum. Bu iki model arasındaki dizeller 1.4 TDI Stylance & 1.4 TDI S-Rider
olarak değişiyor. Ben pek fark göremedim. Aralarında ki farklar nelerdir. Yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler. . .

stylance yeni donanım seviyeleri içerisinde en full olanı. Referance (en düşük), Elegance (orta) ve Stylance (en yüksek)
bildiğim kadarıyla 2006-2007 yıllarında değiştirdiler donanım seviyelerinin isimlerini.
s-rider dedğimiz de eski seviyelerin en full olanı diye biliyorum.
stylance donanımında s-rider'a göre kalitenin arttığını söyleyebiliriz.

Merhaba Arkadaşlar.

Teşekkürler. . .
merhaba arkadaşım
tam adamına sordun bir cordobacı olarak :) benım arac stylance 2007 1.4 tdi o yılların en fulu.şifreli jant+digital klima+dikiz ayna içerden düğmeden kapanma+cruıse control+mp3 track teyp+6 tane hoporler+deri sport direksiyon+direksyıondan kumanda vs...
s-rider koltuk döşeme kumaş farkı var bazı özellikler mahrum.açıkcası cok incelemedim beni çekmediği için
ee kirlisakal 2008-2009 neden almadın da 2007 aldın dıye sorabilirsin almadım cunku 2007 en diri kasadır aracımı tanıyan bilir.
ibiza düşünme cunku ibiza cordoba aynıdır.....biri sedan diğeri hatcbaktir adı değişik.bagaj sıkıntı değil dersen ibiza ,yok bagaj buyuk olsun dersen 500 lt sana yeter :)
2004-2005 düşünme 1-2 lira fazla ver 2007 stylance bak sonra modifiye ederiz :)
18783_904552506257849_5037413505254677764_n.jpg10170930_700369673342801_3699828777358792247_n.jpg

merhaba arkadaşım
tam adamına sordun bir cordobacı olarak :) benım arac stylance 2007 1.4 tdi o yılların en fulu.şifreli jant+digital klima+dikiz ayna içerden düğmeden kapanma+cruıse control+mp3 track teyp+6 tane hoporler+deri sport direksiyon+direksyıondan kumanda vs...
s-rider koltuk döşeme kumaş farkı var bazı özellikler mahrum.açıkcası cok incelemedim beni çekmediği için
ee kirlisakal 2008-2009 neden almadın da 2007 aldın dıye sorabilirsin almadım cunku 2007 en diri kasadır aracımı tanıyan bilir.
ibiza düşünme cunku ibiza cordoba aynıdır.....biri sedan diğeri hatcbaktir adı değişik.bagaj sıkıntı değil dersen ibiza ,yok bagaj buyuk olsun dersen 500 lt sana yeter :)
2004-2005 düşünme 1-2 lira fazla ver 2007 stylance bak sonra modifiye ederiz :)
Ekli dosyayı görüntüle 10321Ekli dosyayı görüntüle 10322
Peki abi teşekkür ederim. Son sorum ise 1.4 de LPG mi yoksa DİZEL mi? Ben yakıt olarak da hemen hemen değerleri aynı buldum. . .

Peki abi teşekkür ederim. Son sorum ise 1.4 de LPG mi yoksa DİZEL mi? Ben yakıt olarak da hemen hemen değerleri aynı buldum. . .
bak güzel kardeşim.ben şöforum hayatım direksiyon üstünde gecti.askerde paşa şöforluğu+taksicilik yaptım yıllarca ve hala direksyıondayım.lpg ye karşıyım artısı yok eksileri var bana göre düşüncedir bu yanlış anlaşılmasın.
lpgli aracı kapalı otoparklara ya da evin otoparkına sokamazsın.kazası var belası var patlaması var tüp sonucta.
bunun beyni var sorun cıkabiliyor gazın kalitesi bozuk olur bazen performans alır bazen alamazsın vs.hantal yığılma yapar ne biliyim işte.sanayiden cıkmazsın.lpg ustasıyla ahpap olursun.+++ uzun yolda 300 km de bir gazcıya girer cıkar durursun
temiz tdi bulursan motoru üflemeyen düşük kmli temiz ben sana yardımcı olurum alma konusunda.yakıtda üzmez seni 70-80 km hızla 15 kurus yakar uzun yolda 1000-1300 km arası gidersin 180 liralık mazotla.yazılım atarsın orjınal araban güçlü olur 110 beygirin olur :) polo motoru var vw ıkıncı el satışında rahat olur sonucta tdi vw teknolojısı.
tdi nin tek sıkıntısı motor sesini içeri vermesi ama kulağın alışıyor zamanla o kadar abartılcak kadar da değil.ön takım modifiyesi amortisorleri değiştirdin mi konforu yaşarsın.
zaten cordobalarda sahibinden coma baktığın zaman fiyatlar hep aşa yukarı aynı lpgli aracla tdi arasında cok buyuk fiyat ucurumları yok. 2007 tdi tavsiye ederim dirilik konusunda...diğerlerini hepsini inceleme fırsatım olmadığı için cevremde bişi demek yanlış olur. cunku alacan araba 80 psi ya da 75 psi kw ya göre değişiyor.bildiğin clio oluyor yazılım şart :)
karar senin para senin iyice kafana yatması için araştırma yapabilirsin. google amca bu konuda uzman :)
[doublepost=1451319048,1451318941][/doublepost]yakıta cok takılma tamamen kullanıcya bağlı.kimisi sert kullanır kimisi devrinde yakıt senın gaz pedalına basışına bağlı

@kirlisakal abi hey maşallah ansiklopedi gibi adamsın vesselam konu beni çok alaka etmemesine rağmen yazdıklarını okuma zorunlulugu hissettim eline koluna sağlık

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt