Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TDI S-Rider Şehir içi Yakıt

0 ile 40 motor yağının sıcaklık değişimine bağlı gösterdiği viskoziteyi gösterir. Yani hava sıcakken viskoziteyi(akışkanlığı) düşürerek 40'lık performans gösterir yüzeye tutunur. Hava soğukken de viskoziteyi(akışkanlığı) artırarak soğuk havanın verdiği donma dezavantajını avantaja çevirerek daha hızlı bir akış göstererek yağlanmayı hızlandırır. İdeal bir motorda yağlanmanın hızlı ve kalıcı olması istendiğinden orta dengeli karaktere sahip olma aralığı daha geniştir. Sen kısa mesafede kullanıyorsun aslında araban hep soğuk :)

Çok konuştum biliyorum ama şöyle düşün 1 futbolcu seçtin oyunda. Koşma hızı 0 ile 40 arasında yada 0 ile 30 arasında hangisi hoşuna gider ?

Teşekkürler

Estağfurullah Hocam ne çok konuşması aksine teşekkür ediyorum yanlış bildiğimiz şeyler varsa öğrenmiş oluyoruz :) 5w-50 kullansak daha iyi olmaz mı o zaman :) Bir şey daha kafama takıldı hocam 0w-40 vw505.00 onaylıyken 5w-30 507.00 onaylı bu tam olarak nedir?

bu arada en son değiştirdiğim yağın no sunu tam hatırlamıyorum ve şimdi 1 lt yağ ekletmek istiyorum ne yapmamı önerirsiniz? (Komple değiştirmenin haricinde):)))

not: km 234.000 de 1.4 tdi.. yağ markası shell di 10/40 veya 5/40 emin değilim

vw507.00 DPF li motorlar için olduğunu biliyorum ama bizim araçlar DPF li mi değil mi ? Kafam karıştı biraz

Estağfurullah Hocam ne çok konuşması aksine teşekkür ediyorum yanlış bildiğimiz şeyler varsa öğrenmiş oluyoruz :) 5w-50 kullansak daha iyi olmaz mı o zaman :) Bir şey daha kafama takıldı hocam 0w-40 vw505.00 onaylıyken 5w-30 507.00 onaylı bu tam olarak nedir?

505 eski bir standart. 507 en son çıkan belirlenen standart. Aslında hepimiz bu nedenle standartlardaki onaylanan yağı kullanmalıyız. Verdiğim karmaşık bilgi için özür dilerim. Kullanmamız gereken yağ son standartlarda bulunan vw507 Mobil1 ESP Formula 5w-30 yağdır. 0-40 için olumlu görüşlerim hala var. Mesela opel dizel araçları için ısrarla 0-40'ı onaylıyor. :)

upload_2018-2-23_12-17-36.png

Onemli degil hocam. Yardimlarin ve goruslerin icin cok tesekkur ederim

Sent from my iPhone using SCW - SeatClubWorld

Bu arada 507 standartı için aşağıdaki gibi bir tablo paylaşmak istiyorum. Benim arabam 1.4 EcoTSI ACT 150 ama mk3 leonlarda 1.6 dizellerde dpf var diye biliyorum. Bu yağ hem benzinli hem dizel modellere uygun çünkü standartı
Volkswagen (Benzinli / Dizel) 504 00 / 507 00 bu şekildedir.

upload_2018-2-23_12-24-15.png

Bu arada 507 standartı için aşağıdaki gibi bir tablo paylaşmak istiyorum. Benim arabam 1.4 EcoTSI ACT 150 ama mk3 leonlarda 1.6 dizellerde dpf var diye biliyorum. Bu yağ hem benzinli hem dizel modellere uygun çünkü standartı
Volkswagen (Benzinli / Dizel) 504 00 / 507 00 bu şekildedir.

Ekli dosyayı görüntüle 16653

Hocam hava filtresini değiştirdim daha yağ değişimi yapmadım. Biraz eksilme vardı üzerine yarım litre 10-40 ekledim 1 hafta idare etsin diye. Hafta sonu 75KM lik bir yolculuğa çıktım giderken 4,5 Litre gibi bir şey yaktım dönüşte lastik basınçlarını kontrol ettim 32 ye çektim hepsini (hepsi birbirinden farklıydı nerdeyse) dönüş yolunda arabada 1 kişi daha vardı bu sefer 5,5 - 6 litreyle geldim 90KM/H sabit ben çıkamadım bu işin içinden herkes 3,4 lerden bahsederken ben 2 litre daha fazla yakıyorum şehir dışı var mıdır bir fikrin ?
[doublepost=1520863781,1519638285][/doublepost]Arkadaşlar selamlar tekrardan arabanın yağını Mobil 1 ESP 5w-30 ile değiştirdim filtreler değişti. Şehir dışı 85-90km Hız sabitleyicisi ile klima kapalı 4,6 Litrenin altına düşmedi hiç. Diğer arkadaşlarda görüyorum 3 küsürlerden bahsediyor millet kafayı yiyecem :)

Geri
Üst Alt