Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 ibiza yakıt ve lpg

valla biraderin araba clio 1.5 dci onunla alanyaya gittim 4,5 lt mazot yaktı ancak mazot 3.75di geçen sene bu sene 4.5 tl hesapla hemen hemen aynı oluyor yakıt almış başını gitmiş arabalarda bence hiç suç yok

Kesinlikle haklısınız hocam bizdekide sineğin yağını düşünmek oluyor bu gibi durumlarda ne yazıkki

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar bende de 2014 ibiza referance var ve bende lpg taktırmak istiyorum.Hangi markayı tavsiye edersiniz?Ayrıca marka kadar işçilikte önemli.İzmitte bu işin erbabı kimdir?Tecrübesi olan arkadaşlarım varsa değerli fikirlerini ve tecrübelerini paylaşabilirler mi?Aralık ayında muayenesi var arabanın.Ondan önce halletmem gerekiyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

önceden brc sevindik otogaz vardı herkes onu önerirdi ama şuan nasıl bilmiyorum. ben prins teknomax taktırdım memnunum şükür izmit sanayide de bayisi var girişte sağda

yok artık 9lt gaz nedir yav 2.80 den çarp 25 kuruş yapar ki lpg fiyatı tavan şuan. ilk takıldığında 2.10 tl idi bedava gibi geliyordu bana :D

Araba benzinde zaten fabrika verisi 7-8 litre... Lpg de 9.5 litre olmuş hiç de çok değil bence de.

Abi zavoli lpg var araçta 71km yol yaptim 33 lira aldi km de 45krs yakiyor lpg de bu nasil mümkün olur ya dusuk devirde kullaniyorum sehir ici bundan önce de yine 44 krs yakmıştı yeni aldım arabayi

2013 ibiza 1.4 style kullanıyorum. Tüp taktırmadım Seydişehir-Konya arası (ortalama 120 km ile) 60 TL ye gidip geliyorum. Yani ortalama yakıt sarfiyatım uzun yolda 0,30 kuruş, bu rakam şehir içinde yerine göre 0,35 -0,40 ları buluyor. Kış ayını hesap etmiyorum çünkü kışın karda araç kullanmayı seven biriyim ve stabil bir kullanım sağlamadığım için yerine göre iki katı yaktığım zamanlar oluyor :D Yalnız yaktığım benzine değilde en çok şu 1.5 - 2 yıl içinde benzinde yaptıkları oynama yüzünden resmen 100 lirada 2 litre kaybıma canım sıkılıyor. Vay arkadaş ayda bir oyuncak gibi zırt bırt akaryakıta zam mı olur yav! Yıl başında yap litresini 6 TL mi yapacan 5 mi yapacaksan yıl sonuna kadar sabit kalsın. Enfilasyon canavarı halt etmiş resmen. Yıl içinde şu akaryakıtta oynanan meblağ ile hiç bişeyde oynanmıyordur.
Not: Tüp taktır kurtul diyenler vardır illaki ama sütten ağzı yanan misali ben tüpten tırstım usta. Sağlam markasından, ustasından emin biri ile karşılaşıp gözümle görmediğim sözüne inanmadığım sürece tüp işine bulaşmam. Zira ilçemizin sanayisinde de öyle sözünün eri, işinin ehli bir usta duymadım. Atiker var bildiğim, oda babamın aracında kendisinin sıfır taktığı tüpün tankındaki manyetik gaz sayacını garantiye sokmayıp parasıyla değiştirecek kadar karakterize biri. Sanki o sayaç sarf malzemesi de garantiye girmeyecek. Neyse vel hasıl benim benzindeki güncel yakıt durumum budur. Gaz ve diğer petrol ürünlerini kullanan (ben dahil) arkadaşlar için diyeceğim umarım şu akaryakıt mevzusunda ucuzluğu ve sabit fiyatlı satışların yapıldığı günleri görür, yaşarız.

zavoli lpg var araçta 71km yol yaptim 33 lira aldi km de 45krs yakiyor lpg de bu nasil mümkün olur ya dusuk devirde kullaniyorum sehir ici bundan önce de yine 44 krs yakmıştı yeni aldım arabayi

Arkadaşlar bende de 2014 ibiza referance var ve bende lpg taktırmak istiyorum.Hangi markayı tavsiye edersiniz?Ayrıca marka kadar işçilikte önemli.İzmitte bu işin erbabı kimdir?Tecrübesi olan arkadaşlarım varsa değerli fikirlerini ve tecrübelerini paylaşabilirler mi?Aralık ayında muayenesi var arabanın.Ondan önce halletmem gerekiyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aracımı izmitten aldım, dem-al diye bir firmada landirenzo takılmış. 30 bin km yol yaptım tık yok arabada. Rolanti düzeni falan muazzam, Yaz kış sabit. Arkadaşlarım aracın gidişini görünce bu nasıl 1.2 lpg diyorlar. Bence bir araştır görüş orayla.

Geri
Üst Alt