Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi orta susturucu iptali

downpipe yaptigin zaman katalitik konvertoru iptal ediyosun ama çıkan ses iki susturucuyuda iptal ettiginde cikan sesin iki kati oluyor neredeyse. Yakitin artiyor bariz bir sekilde cunku yanmamis yakit konvertorle geri donuyor ancak downpipe olunca yanmamis yakit direkt egsoz borusuna atiliyor. alt devirler biraz ölüyor ama yazilimla canlandirabilirsin. Son susturucu dururken downpipe yaptigin zaman sesi arkadan degilde onden daha cok duyuyorsun haberin olsun. Motor sogukken cabuk isinsin diye cold start veriyor sonra normal devrine iniyor.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

downpipe yaptigin zaman katalitik konvertoru iptal ediyosun ama çıkan ses iki susturucuyuda iptal ettiginde cikan sesin iki kati oluyor neredeyse. Yakitin artiyor bariz bir sekilde cunku yanmamis yakit konvertorle geri donuyor ancak downpipe olunca yanmamis yakit direkt egsoz borusuna atiliyor. alt devirler biraz ölüyor ama yazilimla canlandirabilirsin. Son susturucu dururken downpipe yaptigin zaman sesi arkadan degilde onden daha cok duyuyorsun haberin olsun. Motor sogukken cabuk isinsin diye cold start veriyor sonra normal devrine iniyor.

Açıklaman için çok teşekkür ederim.downpipe işi bana gelmez anladığım kadarıyla. Bir süre sadece orta iptali şeklinde devam edicem sanırım.sonu iptal etmek istemiyorum nedense.başka önerisi olan varsa yazabilir amacım çok ses değil hafif bir homurtu,teşekkürler.

sona spor susturucu takabilirsin alt devirler sessiz olur yine ust devirlere dogru istedigini alabilirsin hem sonda kazan oldugu icin sorunda yasamazsin trafikle

sona spor susturucu takabilirsin alt devirler sessiz olur yine ust devirlere dogru istedigini alabilirsin hem sonda kazan oldugu icin sorunda yasamazsin trafikle

Ben araca orta iptali yapmadan önce bir süre açık hava filtresiyle gezdim fakat performans olarak çok çok az bir düşüş hissettiğim için orjinal haline döndüm.şimdi orta iptali yaptım ya,açık filtreyi tekrar taksam ne gibi bir değişiklik olur? Tekrardan kayıp yaşar mıyım yoksa birşey değişmez mi.benim için açık hava filtre sesi yeterli bana.ortadan istediğim sesi alamadım ve daha fazla oynamak istemiyorum.açık hava filtrem için özel slikon dirsek boru falan aldım orjinal hava girişinden rahat hava alması için.ve sesi de tatmin ediyor beni.çok uzattım :) yani kısaca orta susturucu iptali ve açık hava filtresiyle ne gibi bir performans alırım? Tabi yazılım da mevcut ilk başta belirttiğim gibi. 136hp 220nm tork.

Ekli dosyalar

• IMG-20181211-WA0002.jpg
    IMG-20181211-WA0002.jpg
    301.8 KB · Görüntüleme: 26
Hiç 1.2 tsi da orta iptali yapan yok mu??
benim araçta var orta iptali, 1.2tsi 110 hp,. Ses konusuna gelince aynen dediğiniz gibi cold startta çok güzel bir ses veriyor ama normal kullanımda insan bi tık daha fazla istiyor. Sadece 3500-4000+ devirlerde içeriye güzel bir ses geliyor. Bende biraz sesi arttırmak istiyorum açıkcası kesmiyor bazen orta iptali :D. Takipteyim

daha farkli bir hava filtresi tercih edebilirsiniz cunku hava filtresinin guce bir katkisi veya zarari olmuyor pek sadece motor daha rahat hava cekiyor. Ses anlaminda en guzel ve tok ses orta son iptalinde oluyor bana gore hem alt devirlerde rahatsiz etmiyor hem de ses konusunda sizi tatmin ediyor.

daha farkli bir hava filtresi tercih edebilirsiniz cunku hava filtresinin guce bir katkisi veya zarari olmuyor pek sadece motor daha rahat hava cekiyor. Ses anlaminda en guzel ve tok ses orta son iptalinde oluyor bana gore hem alt devirlerde rahatsiz etmiyor hem de ses konusunda sizi tatmin ediyor.

Son iptaline sıcak bakmıyorum ya :/ benim öğrenmek istediğim orta susturucuyu iptal ettiğim için açık hava filtresini taksam aracımda düşüş olur mu olmaz mı

Yüksek devirden kastın yanlış hatırlamıyosam 1000-1200devirde falan çalışıyor ilk.sonra 800lere düşüyor fakat o 20 civarı saniye sonra geçtikten sonra istediğim kadar gaz veriyim o ilk çalıştırma sesini yakalayamıyorum onun sebebini merak etmiştim. Bir de downpipe hakkında bir bilgim yok biraz açar mısın acaba? Bişey iptal mi etmek gerekiyor tekrardan,başka bir parça mı takılıyor,yakıta gidişe falan etkisi nedir?

Geri
Üst Alt