Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi 30.000 km toledo 1.vites sıkıntılarım

CEV61

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba 1.2tsi 2016 toledom var ama dikkat ettimde genelde motor suğuyup tekrar arabayı çalıştırdıktan sonra ve 1.vitese alıp debriyajdan ayağımı kaldırırken hiç ses gelmeden debriyaja hadiften sanki bişe çarpıyo yada sürtüyo. Bunu sadece ayakla hissediyosun herhangi bi ses gelmiyo acaba normal bişe mi ? Aracın 30.bin km bakımını daha iki gün önce yaptırdım ama servisteki arkadaslara bunu söylemeyi unuttum. Bide yine 1.viteste trafik içinde yada sabah ilk çalıştırmada araç hareket etmeye başlarken yani gazı yerken bazen kısa süreli dizel motormuş gibi hır hır hır gibi bi ses veriyo bu normalmi

Arkadaslar merhaba 1.2tsi 2016 toledom var ama dikkat ettimde genelde motor suğuyup tekrar arabayı çalıştırdıktan sonra ve 1.vitese alıp debriyajdan ayağımı kaldırırken hiç ses gelmeden debriyaja hadiften sanki bişe çarpıyo yada sürtüyo. Bunu sadece ayakla hissediyosun herhangi bi ses gelmiyo acaba normal bişe mi ? Aracın 30.bin km bakımını daha iki gün önce yaptırdım ama servisteki arkadaslara bunu söylemeyi unuttum. Bide yine 1.viteste trafik içinde yada sabah ilk çalıştırmada araç hareket etmeye başlarken yani gazı yerken bazen kısa süreli dizel motormuş gibi hır hır hır gibi bi ses veriyo bu normalmi
Debriyajdan gelen normal yoğun trafikte biraz daha fazla belli eder kendini
Havaların soğuması motordan biraz daha fazla ses gelmesine neden olur ilk çalışmadan sonra kesilmezse ve sürekli hırıltılı çalışırsa sıkıntı olur

Debriyajdan gelen normal yoğun trafikte biraz daha fazla belli eder kendini
Havaların soğuması motordan biraz daha fazla ses gelmesine neden olur ilk çalışmadan sonra kesilmezse ve sürekli hırıltılı çalışırsa sıkıntı olur
Hocam öncelikle teşekkür ederim ama şöyle bi durum var ben sürekli trafikteyim işim gereği. Fakat bu bahsettiğim 1.viteste debriyajdan ayağımı çekerken ki hissettiğim tık gündüz ilk çalıştırmalarda ve o gün içersinde belli mesafelerde durup 15-20 dk sonra tekrar marş yapıp aracı harekete sokarken aynı debriyaj tık hissini tekrar vermesi. Ve ondan sonra bidaha arac stop edene kadar yapmaması. Acayip bi durum. Debriyaj balatası bitmeye başladı belirtisi olabilirmi diye düşünüyorum?

Geri
Üst Alt