Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi 2016 leon vites karışması yardım

Emree3825

Kayıtlı Üye
e5 e bağlanırken 1. vites ile kalktım 2 ye attım vites 2. vitese geçti fakat araç algılamadı 1. viteste gibi devam etti hızlanmadı 3. vites denedim gene aynı şekil araç 1. viteste takılı kaldı yükselmedi hiç stop etmeden tekrar vites düşürünce bu sefer düzeldi ama aracın içini yanık kokusu sardı balata dedim ama hala kaputun altından yanık kokusu geliyor daha önce yaşayan oldu mu araç daha 12 binde şok oldum şuan
[doublepost=1501475206,1501432679][/doublepost]güncel yok mu böyle bir sıkıntıyla karşılaşan ne olmuş olabilir araç manuel

Çok enteresan bir durum. Bildiğim kadarı ile manuel vites kolu ile aktarım organı arasındaki geçiş mekanik olarak sağlanıyor. Bu sebeple eğer vites kolundan 2 yada 3. vitese geçirirseniz zorlanma yada geçmeme olur, ancak geçipte o vitesi görmeme olmaması gerek. Ya farklı bir sorun var yada Leon da mekanik değil elektronik veri iletimi mevcut. Tam anlam veremedim açıkçası.
[doublepost=1501485676,1501485605][/doublepost]Vitesi geçirememiş olabilir misiniz? Debriyaja tam basıp vites geçişini tamamlamamış olabilir misiniz? O zaman balata sıyırır gibi ses çıkar ve yanık kokusu oluşabilir.

vites geçti 2 ve 3 e ayrı ayrı ikisinede attım debriyajdan ayağı kaldırdım araç vitesteydi tekrar vitesi düşürünce düzeldi bende şaşırdım acayip bir durum

yanık kokusuda aracı sürdükçe geliyor ilk seferki gibi olmasada nereyi yaktım acaba
[doublepost=1501654741,1501529820][/doublepost]12000 kmde aracın baskı balata sıyırması normal değilken servis bana bunun sorumlu sensin dermi 3 bin lira baskı bakata masrafı çıkartır mı acaba bana

Balatayı yakmışsın baskı balatan da kacirmaya başladıysa değiştirene kadar o koku sürekli ilk seferdeki gibi olmasa gelecektir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Koku falan bitti bidahada yaşamadım çok şükür :D ama çok garip bir olaydı

Geri
Üst Alt