Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSİ DSG 2015 Leon Geri Kacirma Problemi

Saygideğer abilerim Kardeşlerim Aracimda Egimli Yokuşlarda Geri Kacirma Problemi Var Servise Söyledigimde Bana Normal Geri Kacirmiyor Dediler Ama Araba bariz Egimli Yokuşlarda Geri Kaciriyor Ve Yolda Giderken Aracinizi P Modundan D Moduna Alin Diye Bir Uyari Veriyor Sık Sık Deil Ama Ara Sira bunuda Yapiyor Bilgili Arkadaşlar İlgilenebilirse Sevinirim.

Eğimin fazla olmadığı noktalarda hafiften kaydırma yapması normal. Dik yokuşlarda da yarı fren yaparsanız hill holder devreye girmez.

Konuyu hortlatayım dedim başlık açmak istemedim. Aranıza 2018 FR ile yeni katıldım daha önce 2016 A4 - 2016 superb - 2014 amarok - 2013 a3 - 2011 polo kullanan biri olarak vag grubundan başka kolay kolay başka araca binmiyorum. Ancak Fr da yokuşta dur kalk yaparken araç kaydırıyor. Rampada araç park etmek hele ki dar bir yere park etmek zulüm oluyor. Auto hold açıncada araç çok tepki veriyo garip sesler el fren bırakma çabaları falan. Geri ger rampada kalkmak isteyince iş daha da fena... baya baya 1 metre kaydırıyor ta ki araç rolantide askıya kalana kadar. Servisle görüşmedim henüz ancak ne A4 de ne amarokta ne de polo da böyle yokuş kalkış görmedim en kötü 3 sn. Tutuyordu FR tutmuyor malesef :( henüz 3 hafta oldu çok mumnunum aracı eşime vermeyi düşünüyordum ancak yokuşlardaki bu sıkıntının altından kalkabilir mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...

Konuyu hortlatayım dedim başlık açmak istemedim. Aranıza 2018 FR ile yeni katıldım daha önce 2016 A4 - 2016 superb - 2014 amarok - 2013 a3 - 2011 polo kullanan biri olarak vag grubundan başka kolay kolay başka araca binmiyorum. Ancak Fr da yokuşta dur kalk yaparken araç kaydırıyor. Rampada araç park etmek hele ki dar bir yere park etmek zulüm oluyor. Auto hold açıncada araç çok tepki veriyo garip sesler el fren bırakma çabaları falan. Geri ger rampada kalkmak isteyince iş daha da fena... baya baya 1 metre kaydırıyor ta ki araç rolantide askıya kalana kadar. Servisle görüşmedim henüz ancak ne A4 de ne amarokta ne de polo da böyle yokuş kalkış görmedim en kötü 3 sn. Tutuyordu FR tutmuyor malesef :( henüz 3 hafta oldu çok mumnunum aracı eşime vermeyi düşünüyordum ancak yokuşlardaki bu sıkıntının altından kalkabilir mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...

Bu durumu frene 2 defa basarak devreye girdiğinden emin olun ben leon da kullandım şuan ateca var yokuş kalkış gayet başarılı ateca da ekstra bir tuşu var aktif etmek için leon da yoktu

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Yukarıda da belirttiğim gibi, auto hold olan modellerde auto hold devre dışı bırakılırsa hill hold da devre dışı kalıyor. Ben de hem leon hem golf kullandım ikisi de aynı şekilde. Yalnız hiç bahsettiğiniz şekilde fırlama etme zorlanma yaşamıyorum.
El freni lambası yeşil yanarken auto hold çalışır, el freni değil. Kırmızı yanıyorsa el freni devrededir. Onu bir kontrol edebilir misiniz?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ancak auto hold ile hill holder benzerde olsa biraz farklı teknolojiler. Yani işlevleri farklı. Auto hold ağır trafikte frene bastığınızda arac el freni çekmişcesine durur viteste olsa bile siz gaza basana kdr gitmez. Yani uzun süreli durmalarda ayağınızı frene basılı tutmanızı engeller ki bu da büyük rahatlık. Hill holder ise yokuşta veya belli bir eğime gelince çalısır. Bende 2011 yılında polo vardı onda da vardı ve yokuşta kaydırmıyordu. Ancak o zamanlar auto hold diye bişey yoktu. Araştırmaya devam edicem bakalım olmadı servise gidicez artık test edicez. İlgiliniz alakanız için teşekkür ederim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ancak auto hold ile hill holder benzerde olsa biraz farklı teknolojiler. Yani işlevleri farklı. Auto hold ağır trafikte frene bastığınızda arac el freni çekmişcesine durur viteste olsa bile siz gaza basana kdr gitmez. Yani uzun süreli durmalarda ayağınızı frene basılı tutmanızı engeller ki bu da büyük rahatlık. Hill holder ise yokuşta veya belli bir eğime gelince çalısır. Bende 2011 yılında polo vardı onda da vardı ve yokuşta kaydırmıyordu. Ancak o zamanlar auto hold diye bişey yoktu. Araştırmaya devam edicem bakalım olmadı servise gidicez artık test edicez. İlgiliniz alakanız için teşekkür ederim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam auto hold ile hillholder aynı şey değil tabii ki. Autohold el freni çekmiyor sadece frene basılı tutmaya devam ediyor (hidrolik fren). El freni hidrolik değildir. El frenini çekip indirdiği zaman çıkardığı vızıltıyı araç içinde duyabilirsiniz ama auto hold devredeyken de bu sesi çıkarmaz.

Dediğim, auto hold kapalıysa hill holderın da çalışmadığı. Yani iki sistem farklı olsalar da birbirlerine bağlılar. Auto hold kapalı ise hill holder da kapalıdır. O yüzden de yokuşta kaydırması normal bir hal alıyor.

Geri
Üst Alt