Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 90 hp manuel yakıt tüketimi

dissolvent

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba. Aracı alalı 1 buçuk hafta oldu 1.2 style benzinli manuel ibiza. Aracı bu zaman sürecinde çok hor kullanmadım max 3000devirde vites değiştirdim.sadece bir kere sıkıştırdım 190 km hız yaptım bıraktım onun haricinde az devir yüksek vites gittim.aracımı ilk aldığımda 50liralık benzin atmıştım 3 4 gün sonra fulledim ve şu an 3 diş var ve 375km yol yapmışım toplam.(o 50 lira dahil) yol bilgisayarında 160km daha yapar gösteriyor.yani araç 1 depoyla 500km gitmez gösteriyor.yakıtı da shellden almıştım.bu zamana kadar opetten başka hiç bi yerden almıyordum.acaba ilk depo diye mi böyle? Yorumlardan görüyorum ki 900 1000km gidiyor diyor.bakımdan sonra tüketimin düşceğini biliyorum fakat ona daha çok var.aracı fullediğim zaman bilgisayarda 430km yazıyodu.bu çok saçma değil mi? Sizden edinmek istediğim bilgi bu ilk depo diye mi böyle.böyle devam etmez umarım..

Aynı Araç bendede Haziranda aldım şu an 8 bine geldi 900-1000 km gitmen için uzun yol ve cruz control ile gitmen lazım ki otoban olması lazım (düz yol).Ayrıca yakıt alırken yedek depo diye tabir edilen(aslında benzin hava odası ve doldurulması tavsiye edilmez) olan yeride dolduruyorlardır ki 50 tl kadar yakıt alıyor.Şahsen ben 800 km gittim 1 depoyla ama hiç sıkıştırmadım ve cok nadir trafiğe girdim(Geneli uzun yol).Sıkıştırma ve trafikli yolda max 650km gidersin. ben 1000 km normal şartlarda gideceğine pek inanmıyorum.Birde yakıt istayonunu değiştir yine shell olsun ama başka yerden al bazen yakıta su karışıyor benimde başıma geldi.(1.2tdi polo ile 1 depo 400 km gittim. Normalde 800km rahat gidebilirsiniz.)Bilmiyorum 15 bin bakımından sonra ne kadar bir değişim olur. Şimdilik gözlemlerim bu kadar.

Aynı Araç bendede Haziranda aldım şu an 8 bine geldi 900-1000 km gitmen için uzun yol ve cruz control ile gitmen lazım ki otoban olması lazım (düz yol).Ayrıca yakıt alırken yedek depo diye tabir edilen(aslında benzin hava odası ve doldurulması tavsiye edilmez) olan yeride dolduruyorlardır ki 50 tl kadar yakıt alıyor.Şahsen ben 800 km gittim 1 depoyla ama hiç sıkıştırmadım ve cok nadir trafiğe girdim(Geneli uzun yol).Sıkıştırma ve trafikli yolda max 650km gidersin. ben 1000 km normal şartlarda gideceğine pek inanmıyorum.Birde yakıt istayonunu değiştir yine shell olsun ama başka yerden al bazen yakıta su karışıyor benimde başıma geldi.(1.2tdi polo ile 1 depo 400 km gittim. Normalde 800km rahat gidebilirsiniz.)Bilmiyorum 15 bin bakımından sonra ne kadar bir değişim olur. Şimdilik gözlemlerim bu kadar.
Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim bana çok az geldi 500km bile yapmıyor şuan

Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim bana çok az geldi 500km bile yapmıyor şuan

Aynı durum bendede var.1.2 stlye ibiza araç 3000 km yol yaptı ama bir depoyla 500 km yapıyor. Sürekli sabah ve akşam trafiğinde kullanılıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bendede atnı araç var ben devamlı sıkıştırıyorum aracı yinede o kadar fazla yakmıyor
Ekrana bakma ekran yanlış gösteriyor daha yeni olduğu için ayarlama yapamıyor zaman geçtikçe km arttıkça normale dönmeye başlıyor.

Bendede atnı araç var ben devamlı sıkıştırıyorum aracı yinede o kadar fazla yakmıyor
Ekrana bakma ekran yanlış gösteriyor daha yeni olduğu için ayarlama yapamıyor zaman geçtikçe km arttıkça normale dönmeye başlıyor.
Ekrana bakmasam bile göstergede 3 diş kaldı yani :)

araç yeni olduğu için yakıt ortalamasıda yüksektir araç uzun süreli yakıt ortalamasına göre depodaki yakıtı şu kadar gider diye gösteriyor 1.2 leon var bende 120 km kaldı diyor 10 km yol gidiyorum sakin kullanım yakıt ortalaması düşüyor bu sefer vardığım yerde bakıyorum 130 km lik yakıt gösteriyor

Mayısta aldım bende aynı motor dostum aldığımdan beri şehir içi dışı karma (geneli ş. İçi tabiki ) 6.4 ten yukarıya çıkamadım (suan 5.9) normal kullanıyorum sıkıştırmadan zaman zaman aksiyon yapıyorum gittiği kadar tabi trafik neredeyse yok gibi :) şimdi sana bir önerim olucak az yakar mantığıyla büyük viteste kullanman sağlıklı değil araç henüz yeni cok zorla demiyorum fakat yinede vites değiştirme önerilerine uy tam araç hızını almadan vites değiştirmen motor için uzun vadede kar değil zarar getirecektir:)

Mayısta aldım bende aynı motor dostum aldığımdan beri şehir içi dışı karma (geneli ş. İçi tabiki ) 6.4 ten yukarıya çıkamadım (suan 5.9) normal kullanıyorum sıkıştırmadan zaman zaman aksiyon yapıyorum gittiği kadar tabi trafik neredeyse yok gibi :) şimdi sana bir önerim olucak az yakar mantığıyla büyük viteste kullanman sağlıklı değil araç henüz yeni cok zorla demiyorum fakat yinede vites değiştirme önerilerine uy tam araç hızını almadan vites değiştirmen motor için uzun vadede kar değil zarar getirecektir:)
Zaten yüksek vitesten kastım o göstergedeki vites değişimlerine uymak.acaba uzun yol yapmam mı lazım anlayamadım.her gün sabah 10km akşam 10km yol yapıyorum ara ara trafiğe giriyorum fakat böyle giderse bu araç 500km bile yapmicak
[doublepost=1478117648,1478117552][/doublepost]
araç yeni olduğu için yakıt ortalamasıda yüksektir araç uzun süreli yakıt ortalamasına göre depodaki yakıtı şu kadar gider diye gösteriyor 1.2 leon var bende 120 km kaldı diyor 10 km yol gidiyorum sakin kullanım yakıt ortalaması düşüyor bu sefer vardığım yerde bakıyorum 130 km lik yakıt gösteriyor
O bende olmuyor işte yol bilgisayarı anlık göstermiyor.160 kaldı diyosa 160. 10km gidince 150.neyse o benim araçta :/

Ekrana bakmasam bile göstergede 3 diş kaldı yani :)
Ekranda yakıt ortalaması ne gösteriyor 0-100 olarak kısa süreli uzun süreli ve yakıt aldkltan sonra .

Ben ilk aldığımda 75 TL koymuştum 15.5 lt geldi ekranda tüketim 12-13 gösteriyordu ben 200 km kadar yaptım aldığım benzinin yarısı bile gitmemişti ekranda hesaplama bayağı yanlış yani araç şuan 1300 km de 2 hafta oldu sakin kullanımda en az gördüğüm değer 8.1 artabiliyorda ama gittiğim yola göre hesaplaynca çok daha az tüketim oluyor.
Ekrandaki gösterge ne zaman gerçek değerleri gösterecek merak ediyorum çünkü aracı genelde sıkıştırmama rağmen az yakıyor belli.

Geri
Üst Alt