Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 eco tsi dsg deneyim

Abiler 1.0 ecotsi geçen hafta aldım. 430 km yol yaptım ama hep trafik ve mahallem oldukça rampalı. Yakıt hep 7.9 8 civarı bu durum normal mi anlamadım nerde 5.3 nerde 8. Bir de rodaj muhabbeti var mı bn hiç sormadım kimse de söylemedi ama arkadaşlar hep rodaj falan diyo? Bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar ibiza st 1.0 ecotsi dsg aracımı 50 gündür kullanıyorum.Motor bence gayet başarılı. Araç sollarken veya yokuşlarda hiç rahatsız etmiyor. Vites geçişleri sorunsuz. Şehir dışında 4.5 lt değerini görebiliyorum. Sakin bir suruşle yakıt açısından tutumlu. Birtek dsg ile ilgili tereddütlerim var. Garantiyide o yüzden 5 yıla uzattım.
[doublepost=1463765040,1463763036][/doublepost]Motor için rodaj 1500 km, lastikler için 500 km . Araç ilk çalışırken yakıt tüketimi yüksek zamanla azalıyor. Motora alışıp doğru zamanda gaza basmaya alışınca yakıt tüketimi azalıyor.

Arkadaşlar bende önümüzdeki hafta ibiza st 1.0 ecotsi dsg alacağım inşallah ...kullandıkça yakıt konusunda fabrika değerlerini gören var mı ?

1.2 tsi da da aynı şey denmişti aldım 2013 de ben krallar gibi bindim sıfır sıkıntı yaşadım kendi sınıfında tokatlayamadığı araç zaten yok sürekli (bayırlarda,şehir içlerinde) 120km hızla gidemeyeceğine göre artı gitsende gayet ekonomik idi.Yaşayan tecrübe eden biri oalrak 1 hafta önce 1.0 eco tsi aldım bende ki aracı verip hem yaşını genç tutmak istedim hemde 100km de 2 lt dah az yakıyor ful donanım ve yarım saniye daha hızlı daha atik şunu rahatlıkla söyleyebilirm 1.2tsi ya göre 1.0 ın gaz pedalına bastığınızda verdiği tepki arasında dağlar denizler kadar fark var... bizim saflar der o çekmiyor bu çekmiyor sen boşver onlara he he de heç aracın tadını çıkar hem bunu diyenler ne sürüyor 1.3 dizel ya da 1.4 dizel :):):):)

2000 kmdir 1.0ecotsi kullanıyorum bünün yarısı uzun yol yarısı şehiriçi yakıt ortalamam 5litre civarı yalnız performans açısından baya tatmin ediyor araç hele hele bu sınıfta donanım olarak zaten diyecek pek bir laf yok iyiki almışım dedirten cinsten

yaklaşık 1200 km oldu ve aracımdan çok memnunum , 1.0 motor diye dalga geçenleri aynadan izlemek çok zevkli:) karma kullanımda yakıtım şu anda 5.8 litre civarında ama yavaş yavaş düşüyor. ilk otomatik aracım ve dsg ye alıştım sayılır manual ne büyük dertmiş şimdi anlıyorum...
[doublepost=1467295659,1466604204][/doublepost]chip-tuning uygulaması var mı bu araç için ?
aradığımda şöyle bir siteye ulaştım ;
Chiptuning Box Seat Ibiza 1.0 EcoTSI 81 kW 110 PS Chiptuning-Box Tuningbox Car Seat Ibiza 6J

1.0 eco tsi st dsg aracımı alalı 1300 km oldu.Ankara da şehir içi 5,0-5,5lt /100 km ortalama değerleri...şehir dışı ise bu değeri ortalama 120km hızla 4,8 lt/100 km ye kadar düşürebildim (klima açık).Daha düşer mi bilmem ancak benim için yeterli bu değerler.Araçdan çok memnunum.

1.0 eco tsi st dsg aracımı alalı 1300 km oldu.Ankara da şehir içi 5,0-5,5lt /100 km ortalama değerleri...şehir dışı ise bu değeri ortalama 120km hızla 4,8 lt/100 km ye kadar düşürebildim (klima açık).Daha düşer mi bilmem ancak benim için yeterli bu değerler.Araçdan çok memnunum.
çok iyi değerler , bizim araba çok yakıyor demek:)

Geri
Üst Alt