Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ısıtma bujileri lambası yanıp sönüyor??

__SEAT__

Kayıtlı Üye
abiler bu ısıtma bujileri lambası göstergede yanıp sönmeye başladı ne yapmam gerek önemli bişey mi ??

abiler bu ısıtma bujileri lambası göstergede yanıp sönmeye başladı ne yapmam gerek önemli bişey mi ??

buji lambası birden fazla arızada yanıp sönüyor ama en basiti stop lambalarından birinin patladığını haber vermek için. büyük ihtimal budur.

stop lambaları sönmüyordu lambaları söndürdüğüm halde sonra kablolarıyla oynadım söndü bilmiyorum belkide kendiliğinden sönmüş olabilir peki patlamış lambayı değiştirince bu lamba söner mi ??

evet, buji ışının yanıp sönme sebebi patlamış stop lambasıysa, patlak lambayı değiştirince kendiliğinden sönüyor.
stoplar kablolarda bi temassızlık yüzünden takılı kaldıysa, kabloları kurcalayınca belki düzelmiştir. buji ışığı söndüğüne göre stop lambalarıyla ilgili birşey olmalı

yakın zamanda araban durup dururken stop etmeye başlarsa krank sensöründe sıkıntı var demektir. benim başıma gelmişti. kızdırma bujisi yanıp sönüyordu. en sağlıklı kararı aracı bilgisayara bağlatarak alabilirsiniz.

elektrik arızası
bu havada kızdırma bujisi yanmaz.
arkadaşın dediği gibi
park stop sinyal tüm lambaları bi kontrol et

ARKADAŞLAR ARACIMI YENİ ALDIM 2005 1.4 STRAYZA YANLIŞ YAZMIŞ OLABİLİRİM.ARACIM YOKUŞ AŞAĞI İNERKEN 10 VEYA 20 KM SEYİR HALİNDE İDİM VE KENDİ KENDİNE STOP ETTİ SONRA BİR İKİ MARŞTA ÇALIŞTI .DÜN GECE ARAÇ NORMAL SIÇAKLIKTAYKEN KAYINVALİDEMDEN ÇOCUĞU ALMAYA İNDİM 5 DAKİKA SONRA GELDİM MARŞ YAPTIM ÇALIŞMADI BİR DAHA BİR DAHA DERKEN ISTMA BUJİSİ VE MOTOR ARIZA IŞIĞI YANDI .ISITMA BUJİSİ YANIP SÖNÜYOR SONRA ZAR ZOR ÇALIŞTIRDIM.ŞU ANDA NORMAL ÇALIŞIYOR AMA IŞIKLAR HALA YANIYOR (KIZDIRMA BUJİ İKAZ LAMBASI VE VANA ŞEKLİNDE OLAN ARIZA LAMBASI)BU KONUDA BANA LÜTFEN BİR AKIL VERİN KENDİMİ YAKTIMMI YOKSA UFAK TEFEK SORUNLARMIDIR BUNLAR.
[doublepost=1517296158,1517294507][/doublepost]ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUN. BU SORUN STOPLAMBALARI İLE ALAKALI DEĞİL FAKAT ARKA STOPLAR DAN SOLDAKİ SU ALMIŞ YIKARKEN AMA HALA YANIYOR HERHANGİ BİR PATLAK YOK.O İHTİMALİ GEÇTİK EGR VALFİ TIKALI OLABİLİRMİ YADA KRANK SENSÖRÜ ARIZASI BU IŞIKLARI YAKAR VE STOP ETMESİNE SEBEB OLABİLİRMİ BU İŞİ BU SİTEDE BİLEN MUHAKKAK BİRİLERİ VARDIR LÜTFEN YARDIMCI OLUN
BEN AYVALIKTAN YAZIYORUM.

Geri
Üst Alt