Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İdeal galeri ve servis nasil olmali? lutfen okuyun.

gallito

Kayıtlı Üye
Arkadaslar sizden ufak bir ricam var . Bi proje icin goruslerinize ihtiyacim var.sorulara bi kac dakkanizi ayirip cevaplarsaniz sevirim.galeri ve servisleri tek bir marka olarak degil genel dusunun lutfen.Bir galeride olmasini istedginiz hizmetler nelerdir ? Ornegin yeni model geldiginde size ulasmalari , yeni arac lansmanlarinda etkinlik duzenlemeleri ,ayri bi ucret karsliginda evden arac alinip bakimi yaptrilip geri birakmak gibi , ucuk fikirlerde olabilir akliniza gelebilecek herseyi soleyebilirsiniz . Keske sole bi hizmetleri olsaydi dediginiz seyler... Sizi galeriye ceken seyler ne olurdu ? Degisik dekorlar , galeri icinde hoby bolumleri fln fln...hem galeri hemde servis icin ayri ayri dusunun.Ayrica galeriler icin en cok sikayetci oldugunuz 3 konuyuda yazarsaniz sevirim.(ilgisizlik , bilgisizlik gibi .....)Belki fikirleriniz bi referans olur birilerinin dikkatini ceker :)

ben sadece aracımın başında olup olan biten herşeyden haberim ve bilgim olsun yapılanları görmek isterim

aracıma neler yapıldığı iş yerimden bil. başında izleyebilmek
aracımı iş yerimden alıp işi bitince yıkayıp temizleyip iş yerime teslim etmeleri sonra onları servise bırakmamı beklememleri
uygun fiyat iyi işçilik bi yeri yapıp diğer yeri bozma tarzında iş yapmamaları
parça elimizde yok deyip 15 gün bi parça için bekletmesin bi aracı servisine aldıysan parçanda olcak kardeşim
bunlar servis içinde galeri içinse
mini etekli sarı saçlı renkli gözlü kadınlarla beni tavlamamaya çalışmamalı (zaten bütün gün o kadınlarla uğraşıyorum bari orda bi erkek yüzü göreyim)
sorduğum sorulara cevap verebilecek çalıştığı yeri değil dürüst bir şekilde müşterisinin çıkarlarını düşünücek
kapıya yanaştığım araca göre muamele yapmasınlar (eski aracım olabilir ama yeni bi araç almaya geldim azcık zeki ol ve beni ikna et uyuz etme)
herşeyi kendi biliyormuş gibi davranmasın sonuçta ben müşteriyim

şimdilik aklıma gelen bunlar

galeriye gitmişsem bana o arabayla ilgili bilgi verecek birini isterim...
servise gittiğimde de fazla bişi istemiyorum arabanın nasıl muamele gördüğü ve bana karşı gösterilen biraz güleryüz...

bence herşeyden önce satış görevlileri ve servisler o 'çok yoğunuz ne istiyorsun' tavırlarını bırakıp tane tane ne olup bitiyorsa açıklamalı, karşısındakine anlaması için süre vermeli ve müşterinin isteği doğrultusunda hareket etmeli . bize sadece bu yeter. birde ne yapılmış ne olacak anlat herkes servis işlemlerini tutarlarını bilmek zorunda değil. bunu açıklamak galeri ve satış elemanlarına kalmış.

Satıcıya, şanzıman hakkında soru sormuşsam, doğru cevapları alabilmeliyim. Showrooma otomobili koymadan önce eğitimini aldırmış olmalılar.
Başka yerde 80 TL ye yapan varken, Serviste 100 TL harcıyorsam, 110 TL lik faydayı bana verdiğini hissettirmeli.

- güler yüzlülük ve hoşgörü,
- dakik her şeyin programa uygun olması,
- bakım vs. yapılırken araca arabamın başında durabilmek,
- sorulara net cevaplar verebilen görevliler..bilmiyolarsa araştırıp bana geri dönmeleri,
- hem servisin kendisi hem de işçilikte temizlik..

ilk aklıma gelenler..

yedek parça elimizde kalmamış siz çay içene getirttirelim dememeli mesela

Kitap yazarım herhalde bu konuda ama ilk aklıma gelenleri yazayım.

Araç sahibi istediği takdirde aracı servise, lifte vs. kendi çekmeli. Kullanışlarını görüyoruz.

Çoğu gibi dış yıkama iyi iç yıkama yalapşap olmamalı. Fırça ya da köpük kullanılmamalı. Sünger ve cilalı şampuan kullanılmalı.

Bekleme salonu çay-kahve makinesinden ibaret olmamalı. Soğuk limonata olmalı en azından (bknz. ABC Peugeot).

İlgi, alaka, araç hakkında bilgi, yedek parça vs. zaten yazılmış.

"Şu olmaz", "bunu yapamayız kardeş", "öyle olmaz" denmemeli. En azından müşterinin isteği denenmeli.

İstenildiği takdirde ustayı darlamayacak şekilde aracın yakınında durulabilmeli.

vs.

Geri
Üst Alt