Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza lpg hakkında

Lpg mi?
Candır can...
Bastıkca basarsın korkmazsın. Doya doya gezersin.
Benzin İstasyonuna gidince çalışana gönül rahatlığı ile fulle dersin.
15-16 krş'lar da seyehatin tadına varırsın.
Şehir içi sanırım zorlasanda (istanbul için) 22 krş geçemezsin.
Servise gelirsek...
Servis mi ? Alsınlar servislerini başlarına çalsınlar. Başka servis mi yok İstanbul'da ? Yok mu Özel serviste mi yok ?

biz dizelcilerde bu rahatlığı yaşıyoruz ya kardeşime katılıyorum. benzinli arcın varsa hemen lpg hemde hiç vakit kaybetmeden.
Honda gibi bazı markalarda sıfır alırken bile LPG li seçeneği var üstelik

Slm arkadaşlar güzel fikirleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, bugün landirenzo marka için ümraniye kadosan da bulunan landirenzo firması ile görüştüm fiyat olarak 2200 TL fiyat söyledi 3 yıl motor garanti 2 yıl lpg kit garantisi veriyor kredi kartına 9 taksit yaparız dedi büyük bir ihtimalle burda yaptıracağım bakalım şimdi başka alternatif yok.

Slm arkadaşlar güzel fikirleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, bugün landirenzo marka için ümraniye kadosan da bulunan landirenzo firması ile görüştüm fiyat olarak 2200 TL fiyat söyledi 3 yıl motor garanti 2 yıl lpg kit garantisi veriyor kredi kartına 9 taksit yaparız dedi büyük bir ihtimalle burda yaptıracağım bakalım şimdi başka alternatif yok.
Şimdiden hayırlı olsun kardeşim. Yanlız tavsiyem simit tipi yaktır. Bagaj zaten küçük, onu da lpg tankın yemesin.

Merhaba arkadaşlar,

Lpg mi?
Candır can...
Bastıkca basarsın korkmazsın. Doya doya gezersin.
Benzin İstasyonuna gidince çalışana gönül rahatlığı ile fulle dersin.
15-16 krş'lar da seyehatin tadına varırsın.
Şehir içi sanırım zorlasanda (istanbul için) 22 krş geçemezsin.
Servise gelirsek...
Servis mi ? Alsınlar servislerini başlarına çalsınlar. Başka servis mi yok İstanbul'da ? Yok mu Özel serviste mi yok ?

Bora Bey, samimi yazınız hoşuma gitti :) lpg konusunu bilmem ama servis konusunda katılıyorum. Seatın servisi kadar burnu yüksekte bir servis görmedim.

kardeşim şöyle söylim sana benı dınle pişman olmazsın :D ben aracımı sıfır aldım 1.4 style ibiza alıralmaz dayadım lpg yi yetkılı servıste garantımı bozdum ve servıs kapısından ıcerı bıle gırmedım aracımda cok sukur sıkıntı cıkarmadı yanı servıste bır bakım ıcın servıste 450-500 tl verıyosun aynı bakımı dısarda 300 tl gibi rakama yaptırıyorsun burdan kardasın bu bır ıkıncısı yakıt yönundende kardasın yanı lpg atmosferık motorlar ıcın bulunmaz nımet ben 65 tl ye 340 km yol yaptım var hesabını sen yap bı dakka dusunme taktır ibizalar kolay kolay garantı sıkıntısı cıkarmaz

Ahmet Bey, bende aracımı sıfır aldım şuan 3.yılımı dolduruyorum. Yakıt konusunda ilk sıralar çok düşündüm lpg gerekli mi değil mi diye ama en son taktırmamada karar kıldım. Tabiki bu benim görüşüm ama genel bir fikir olması açısından kısa bir hesap yapalım. Sizin tüketim değerleriniz 65 TL'ye 340km buda km de takribi 0,19 krş'a tekamül etmekte. Benim yakıt tüketimim benzinde km'de 0,25 krş. aramızda 0,06 krş oynamakta buda 100 km'de 6 TL'ye geliyor. Yani ortalama siz 19 TL'ye gittiğiniz 100 km yolu ben 25 TL'ye gidiyorum ki varsın 6 TL oynasın 1000 km'de 60 TL fazladan ödeyeyim hadi basarak gittim varsın 100 TL tutsun. Burda da ortaya şu çıkıyor; bir tarafta tüp taktırıp aracın motor aksamına 2. bir sistem ekletip arıza durumunda işi zorlaştırma (maddi manevi), vizeye yıllık girme, kısa vadede bakım gereken yada ömrünü yiyen parçaların masrafı ve motorun verimi gibi unsurlarla karşılaşıyoruz bunlar benim şuan aklıma gelenler. Ortalama kaliteli bir markayı 2000 TL'ye taktırsak bu hesapla tüp için yapılan masraf şuan ki pompa fiyatlarına göre zaten 3,5 - 4 yıl benzine vereceğiz ki tüplü tüpsüz maddi bir fark olmayacak. Tabi tüplü motorun verim ve ömür konusu hariç. Velhasıl velkelam benim hesabım budur ve bu hesaba dayanarak aracımı kullanıyorum çok şükür yakıtta da diğer unsurlarda da memnunum. Tabiki 180-190 basarsan yakıt alıp başını gidiyor ama ben Seydişehir-ANKARA arasını ortalama hız sabit 120 ile (zaman zaman kısa süreliğine 140-150 ye çıktım) araç hınca hınç dolu(Ben+Eşim+Bebek+Annem+Kayınvalidem) hepimizin eşyaları(arka koltuk aralar dahi dolu) km de 0,25 kuruşa gittim. Varın hesabı siz yapın.
Biraz uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar ama konu ibiza ve söz konusu yakıt olunca bende naçizane tecrübelerimi paylaşma gereğinde bulundum. Yanlışta anlaşılmasın ben lpg yi kötülemiyorum, sadece bu araç için lpg ye gerek duymuyorum. Değilse daha önceki araçlarımda sıralı sistem lpg liydi ve yakıt konusunda ekonomik memnundum. Sürçü lisan ettiysem şimdiden affola. Hayırlı yolculuklar hepinize.

Son düzenleme:
kardeşim inan gerek yok ama sen bılırsın 1.4 atmosferık motorlarda atiker candır bende var 1200 tl taktırdım 3 yıldır kullanıyorum bence okadar para verme 1000tl azbı para degıl yınede sen bılırsın hayırlısı olsun hakkında

Bu arada arkadaşlar sıfır ibiza düşünenler için ek bir bilgi, eğer imkanınız var ve acil araç ihtiyacınız yoksa, servisle görüşün fabrikasyon tüplü getirtin aracınızı. En azındna üreticinin taktığı sistem tam uyumlu ve orjinaldir. Piyasdan farkı ise; yol bilgisayarında benzin ve lpg için ayrı verileri görebiliyorsunuz, garantiye dahil, ayrıca tüp dolum yeri benzin deposu kapağınız içerisinde fabrikanın gönderdiği aparatla yerine takıp oradan doldurtabiliyorsunuz. Full orjinal yani. Ben bunu aracı aldıktan sonra öğrendim ama eğerki daha öncesinde bilseydim varsın 3 ay bekler fabrikasyon tüplü getirtirdim.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt