Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza gazdan ayağını çekince vuruntu

expectopatronum

Kayıtlı Üye
Selamlar 1.2 tsi İbiza manuel aracım uzun bir süredir gaz verme çekmede vuruntu yapmakta. Örneğin 3.vites 2200 d/d de yarım gaz giderken aniden gaz bıraktığımda bır tık sesi ile arabam hafif kerkiniyor sanki bir boşluk var da onu alıyor gibi. Aynı durum artık en ufak gaza dokunuşlarımda da olmaya başladı ve gerçekten can sıkıcı. 15000 bakımında(araç 17000de) ustaya da gösterdim o da teyit etti ama bunun motor kulaklarının esnekliğinden kaynaklandığını söyledi. Araç bakımda servisten çıktı herşeyi sağlam dynosu rotu balansı vs de yerinde ama o ufak tık şeklinde vuruntu devam ediyor. Daha önce turbolu araç deneyimim yok ama bir süre kullandığım atmosferik poloda böyle bir şey olduğunu hiç hatırlamıyorum. Deneyimli arkadaşlardan bu vuruntu durumunu yaşayıp yaşamadıklarını normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. İyi akşamlar

Son düzenleme:
Boğaz kelebeğinin kirlenmesi için çok mu erken acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayagınızı gazdan çekince küçük vuruntu yapıyorsa normal kardeşim motor kulaklar biraz daha esnek gazdan çekinci hemen hemen her araç yapar

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Önceki aracımda bu sorunu şanzıman takozunu değiştirerek gidermiştik. (Ford C-Max Tdci manuel)

şanzıman takozu ve motor kulakları tekrar kontrol edilmeli yepyeni arabada öyle vuruntu olmamalı.

benim ibizada da vardı, ama normal bu bildiğim kadarıyla.

Benim düldül de de var bu dediğin şeye benzer. Çok şükür şimdilik bir durumla karşılaşmadım.

Cevaplar için teşekkürler. Doğrusu ben de motor kulağı içten patlak falan diye düşünüyorum yan sanayileri daha sert oluyor onlardan taktırayım o zaman kesilir belki vuruntu.Debriyaj müşürü falan da olabilir dediler bir yerde de gaz ile alaka kuramadım
[doublepost=1518198515,1511557218][/doublepost]Durum hakkında güncelleme gireyim. Aracı doğuş Çankaya ya götürdüm. İnternetten bulduğum bütün sorunlu araçların dökümünü yapıp ihtimalleri de sıralayıp ustam bunları buldum ben seç beğen bul dedim. Adam aldı arabayı sürdü gaz ver gaz kes falan derken o da vuruntuyu yaptırdı evet var dedi normal dedi dsg gibi yarım debriyaj yaptıran bir şanzıman yoksa bu olacak dedi turbo araçlarda daha fazla hissedilir dedi . Biraz içim rahat etmedi şunun motor kulaklarına bakılmasını istiyorum dedim. Sonra abi vaktin var mı bekle biraz için rahat etsin dedi.Tamam dedim on dakika sonra showroomdan 2017 manuel ibizayı aldı getirdi.Çıktık yola adam bana arabanın gaz verip çekerken vuruntusunu gösterdi. İkna oldum sadece biraz daha az vuruyor 2017 model ya da yan koltukta olduğumdan öyle geldi. Sonuç itibarı ile arabanın sıfırı da vuruyor dert yapmaya gerek yok. Artık saldım işi yarın chip tuning yaptırıp 120 beygirle vurumumla arabamın zevkini çıkarmaya devam edicem

Benim aracim manuel ve 1.0 mpi. İlk aldigim gunden beri var

Benim aracımda da aynı durum var. Normal bi olay sanırım. Bakıma gittiğimde göstericem yinede

Geri
Üst Alt