Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Fren sorunu

oscar1453

Kayıtlı Üye
3 aydır İbiza kullanıyorum arkadaşlar fren zor tutuyor sanki biraz sert basmam gerekiyor anlamadım gitti normal mi acaba tutuyor ama sert basmam gerekiyor biraz servise gütmeye gerek var öo yeni yıllık bakımdan çıktı

3 aydır İbiza kullanıyorum arkadaşlar fren zor tutuyor sanki biraz sert basmam gerekiyor anlamadım gitti normal mi acaba tutuyor ama sert basmam gerekiyor biraz servise gütmeye gerek var öo yeni yıllık bakımdan çıktı
Araç Yakın zamanda Balata disk değişimi oldu mu ? Olmadı ise fren hidroliğine baktırmanızı oneririm benimde İbizam vardı bu anlattığınız gibi hissiyatsız bir fren pedalı yok bu araclarda hatta daha ileri gidiyorum vag grubunda hiç yok ancak Opel de kesinlikle var iki aracım vardı Opel ikisinin frenide hissiyatsız dı basıyordum frene sanki durmayacak sanıyordum o derece...

Geçen frene bastım sanki içinden kabloya bastım kabloyu hissettim basarken bir kere sonra normal oldu

Bir sürü nedeni olabilir fren hidroliğinde kaçak olabilir hidrolik sistemi hava yapmış olabilir bunlar genelde çıkar ama aracınız daha yeni hidrolik ile ilgili olacağını hiç düşünmüyorum

Fren Balat’a da sıkıntı olabilir mi hocam fren tutuyor ama sonuna kadar basmak gerekiyor

Geri
Üst Alt