• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İbiza 6l 1.4 signo gaz yememe sorunu

okinay

Kayıtlı Üye
İsim
oktay
Nereden
Zonguldak
Araç
İbiza 1.4 Signo
Plaka
67ak056
Herkese merhaba.. 2004 model 1.4 ibiza signo kullanıyorum. araba yaşına göre mükemmel özellikleri ve konforu olan ve çok severek bindiğim bir araba. Lakin son zamanlarda birkaç sorun yaşamaya başladım.
1. Araç kalkışlarda gaza basmama rağmen 3-4 saniye sonra tepki vermeye başlıyor. Bu süre bazen daha da uzuyor. Bulunduğum şehirde çok fazla anlayabilecek usta yok. Rampa ve yokuşları çıkarken 1. vitese kadar düşüyor. Çekiş hiç yok. Gaza ne kadar basarsam basayım devir bile yükselmiyor. Sanki gaz pedalı yokmuş gibi.
2. Frene bastığımda garip bir fıslama sesi gelmeye başladı. Hatta bu gün fren iyice gitti. Westohaus dan olduğu söylendi. Tamiri mümkünmüdür by parçanın?
freni bir şekilde yaptırırım da neden araba gaz yemiyor hiç bir şey anlamadım. Şu an evin önünde duruyor kullanamıyorum. Daha önce bu sorunu yaşayan oldumu? nasıl çözüme ulaştınız?
Teşekkür ederim

Turker54

Kayıtlı Üye
İsim
Türker
Nereden
Sakarya
Araç
İbiza 1.4 Reference
Gaz kelebeği kurum yapmış olabilir fren musuru debriyaj musuru bunları kontrol ettirin vakum kaçağı olabilir gaz yeme mede aynı dertten muzdaribim anlayacak fazlada usta yok piyasada veya ilgilenmiyorlar detaylı forumda iyi ustalarimiz var daha detaylı bilgi alabilirsiniz

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

okinay

Kayıtlı Üye
İsim
oktay
Nereden
Zonguldak
Araç
İbiza 1.4 Signo
Plaka
67ak056
Turker54 teşekkür ederim. Gaz kelebeğini bu gün temizlettim kalibrasyon da yaptılar. İlk başta sonuç iyi gibiydi. Dik bir yokuşta deneme yaptım maalesef yine aynı araç gaz yemiyor. Hatta şu anda çekiş iyice düştü artık yokuşları çıkmıyor. Artık yarın diğer tavsiyelerinizi uygulayacağım. Teşekkür ederim ilginizden dolayı..

RBozkurt

Kayıtlı Üye
İsim
Ramazan
Nereden
Konya
Araç
Toledo 1.6 Signo
Hava akışmetre soketini çekin fark yoksa muhtemel olabilir.

Üst Alt