Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.4 TDI'da KAT iptali ve performans egsoz uygulaması

100 ile 115 ile giderken artmadı..yada anlaşılmayacak kadarama devamlı 3000 -4000 çevirirsen artıyor yaklaşık 1 litre gibiama şunu deneyemedim..yani burdam 150 ye kitleyip mersine gitmedim..kat varken 5-5,5 lt gibi gitmiştim.. ama şu an nasıldır hiç denemedim..
Yani devamli o devirlerde artablr en cok hosuma giden egzostan ckan turbo sesi senn arabada abi acaba bizim findik turboda cikarmi bu ses :)

Yusuf ses gayet düzgün bence.Daha önce atmosferik araçlarda spor eksoz kullanırken aldığım sesin yanına bile varamayacağını düşünerek,sadece görüntü güzelliği bekleyerekten taktırdım.Tabii bunda hemen herkesin dizelden ses alamazsın demelerinin çok etkisi vardı.Ama dediğim gibi ummadığım kadar tok ve tatminkar ses var.Vİdeo çekeceğim fakat ne derece belli olur bilemiyorum.Ankarada olsanız bizzat görme şansınız olurdu...

Hocam tam olarak sadece kat ıptalımı yaptırdınız yoksa duz bozu ve butun susturucular ıptalmı edıldı ?

Katalitik söküldü,içindeki seramik malzeme kırılıp tamamen boşaltıldı,sonra yeniden yerine takıldı.Ustanın bunu tercih etmesinin nedeni muayene sırasında sorun çıkarmamasıydı.Daha sonra orjinal son susturucu sökülüp yerine çift çıkışlı spor eksoz takıldı.Yapılanlar bundan ibaret.:eek:key:

Ben kat iptali ve son sustrucu iptali dsnuorum ama kotu bagirir die korkuorum.D

Ben kat iptali ve son sustrucu iptali dsnuorum ama kotu bagirir die korkuorum.D

son susturucuyu iptal edince ses çok yüksek çıkıyor..hatta ben bir benzinli arabanın son susturucusunu koymuştum spor olanını aman dedim koyma polis adım başı çevirir..
şu nda bile yolda gideken millet dönüp bakıyor..bizim hoca diyor sen mahalleden geçerken ''aha diyorum bu varol''..

rıza son susturucuyu iptal etmişti o şekilde arabyı kullandı nasıl ses veriyor sormak lazım

ben sesten gayet memnunum. abarti bir sesi yok. keyifli.

yusuf korkmana gerek yok hic. soktur hepsini :)

Ben sadece katı söktürüp düz boru kaynattırdım performans olarak etkisini görmedim ama sesi çok iyi oldu eminim sizinki daha güzel olmuştur video bekliyorum bende :)

"-Dizel araçlardan son susturucu değişikliği ile güzel bir ses almayı beklemeyin." diyenlerin çokluğu sebebiyle bir hayli tereddütlüydüm açıkçası.Tek amacım biraz olsun görüntü değişikliğiydi.Öyle piyasada kendini ispat etmiş pahalı susturuculardan da almamıştım üstelik.Çift çıkışlı,tamamı krom bir susturucuydu.Bir tereddütümde dizel araçta KAT iptali konusundaydı.Malum,bu konuda da çok farklı görüşler duydum çünkü. Kafamdaki tüm soru işaretleri susturucunun takılması ve KAT iptali tamamlanıp kontağı çevirmemle beraber sona erdi. Ve hiç ummadığım kadar tatminkar,tok bir ses vardı rolantide bile.Asıl dükkandan ayrılıp Şaşmaz sanayinin sokaklarından geçerken hafif gazlamalarda bile arabanın verdiği tepkideki artışı hissetmek fazlasıyla memnun etti beni.:eek:key:

Arkadaşlar Şaşmaz Sanayi Özen Egsoz'dan Mehmet Usta'yada sizin nezdinizde teşekkür ediyorum.Gayet titiz,temiz çalışıyor ve fiyat olarakta gezdiğim hemen her ustadan daha uygun fiyat verdi.Kendisine forumumuzdan ve egsozla ilgili işleri olan tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğimi de söyleyerek ayrıldım oradan.
[doublepost=1486900517,1486900479][/doublepost]
"-Dizel araçlardan son susturucu değişikliği ile güzel bir ses almayı beklemeyin." diyenlerin çokluğu sebebiyle bir hayli tereddütlüydüm açıkçası.Tek amacım biraz olsun görüntü değişikliğiydi.Öyle piyasada kendini ispat etmiş pahalı susturuculardan da almamıştım üstelik.Çift çıkışlı,tamamı krom bir susturucuydu.Bir tereddütümde dizel araçta KAT iptali konusundaydı.Malum,bu konuda da çok farklı görüşler duydum çünkü. Kafamdaki tüm soru işaretleri susturucunun takılması ve KAT iptali tamamlanıp kontağı çevirmemle beraber sona erdi. Ve hiç ummadığım kadar tatminkar,tok bir ses vardı rolantide bile.Asıl dükkandan ayrılıp Şaşmaz sanayinin sokaklarından geçerken hafif gazlamalarda bile arabanın verdiği tepkideki artışı hissetmek fazlasıyla memnun etti beni.:eek:key:

Arkadaşlar Şaşmaz Sanayi Özen Egsoz'dan Mehmet Usta'yada sizin nezdinizde teşekkür ediyorum.Gayet titiz,temiz çalışıyor ve fiyat olarakta gezdiğim hemen her ustadan daha uygun fiyat verdi.Kendisine forumumuzdan ve egsozla ilgili işleri olan tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğimi de söyleyerek ayrıldım oradan.

Geri
Üst Alt