Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çözümsüz cordoba

JOKER66

Kayıtlı Üye
slm forum 2004 model 1,4 (75 beygir)cordoba benzinli+lavato sıralı lpg takılı aracımda yaklaşık 1,5 yıldır ilk önceleri soğuk havalarda -3-5 lerde ilk çalıştırdığımda benzindeyken araba tekliyor motor arıza işareti yanıyor kalkış yaptığımda araç güçten düşüyor taki ısınıp lpgye geçene kadar havalar ılık ve yaz aylarında asla yapmadı kaç kez bilgisayara tuttuysak nafile hata kodu farklı şeyler yazdı neyse bu aylarda aracım hem ılık hem soğuk havalarda hataları çoğaldı ilk önce benzin yakıt pompası olabilir dediler onu değiştirdim 2/3 gün yapmadı hata tekrar başladı lpgde de yapmaya başlayınca lpg map sensörünü değiştirdik nafile lpg enjektör setini yeniledik fren müşürü arızası vardı arka frenler yanmadı onu değiştirdik nafile (bu arada benzin pompasını değiştirdik lpg enjektör setini değiştirince arabada bir canlanma oldu neyse sabahları araba sarsılır biçimde çalışırdı bazen stop bile ederdi devir saati 1 in altında idi normal havalarda şimdi devir saati 1 in üzerinde hiç sıkıntı etmiyor ancak 2 gündür havalar soğudu ilk çalıştırmamda motor soğukkken devir saati 1 altında kalıyor 3-5 sn sonra motor arıza işareti tekrar yandı hafif bir titremesi var çekişde azıcık düşme var araba ısınıp lpgye geçse bile hata devam ediyor
== bilgisayara ilk hatalar başladığında çıkan arıza kodları şu şekildeydi 3,enjektör yolunda arıza ve zengin yakıt karışımı idi şimdi ne yapmam gerekir başından geçen varmı neredeyse değişmedik parça kalmadı :((

Murat Bey,
Eskiden 2000 lpg li Cordoba'm vardır. Boğaz kelebeğinden dolayı sadece soğuk havalarda
devir dalgalanması, çalıştırınca stop etme, gaz yememe gibi bir çok sorunla karşılaştım.
Boğaz kelebeğin,i temizlettirdim düzelir gibi oldu ama işe yaramadı sonra çıkmasını bulup değişince tüm problemim çözüldü.
Eski kasa polo ve Seat'larda boğaz kelebeği sorunu kronikmiş
En azından temizletmenizde belki fayda olur.
Geçmiş olsun.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Murat Bey,
Eskiden 2000 lpg li Cordoba'm vardır. Boğaz kelebeğinden dolayı sadece soğuk havalarda
devir dalgalanması, çalıştırınca stop etme, gaz yememe gibi bir çok sorunla karşılaştım.
Boğaz kelebeğin,i temizlettirdim düzelir gibi oldu ama işe yaramadı sonra çıkmasını bulup değişince tüm problemim çözüldü.
Eski kasa polo ve Seat'larda boğaz kelebeği sorunu kronikmiş
En azından temizletmenizde belki fayda olur.
Geçmiş olsun.
usta boğaz kelebeği temizletmiştim ha bu arada aklıma geldi 4 yıl önce buna yakın bir arzam vardı aracım rolantide bile stop ediyordu map hava akış sensörünü çıkartıp temizletmiştim sorun düzelmişti şimdi fırsat olursa gidip baktıracağım bundan olabilirmi ??2 aydır sanayi yol ettik bu gidişle satarım ha seat seni :(((

usta boğaz kelebeği temizletmiştim ha bu arada aklıma geldi 4 yıl önce buna yakın bir arzam vardı aracım rolantide bile stop ediyordu map hava akış sensörünü çıkartıp temizletmiştim sorun düzelmişti şimdi fırsat olursa gidip baktıracağım bundan olabilirmi ??2 aydır sanayi yol ettik bu gidişle satarım ha seat seni :(((

Dediğim gibi benim kelebek bozulmuştu temizlik işe yaramadı ve hava yakıt karışımında sorun vardı.
Temizletmek işe yaramadı. Ustam şans eseri çıkmasını buldu. Değiştirince sorun çözüldü.
Başka bir şeyden de sorun olabilir ama mesela ateşleme kablolarınde aşınma gibi ama en ucuz yoldan denemeye başlamak en iyisi.

maalesef map hava sensörünü çıkarttık pek kirlenmemiş güzelce temizlettim balata spreyi ile gaz kelebeğini çıkardık biraz kirlenmiş komple 2 kez tertemiz yaptık arabaya taktık maalesef titreme ve arıza lambası yanıyor sağlam bir wv ci bulmam gerek anlayan ne yaptıysak olmadı şu anda hava soğuk ilk çalışmada rölanti düşük 5-10 sn sonra hafif titreme başlıyor eğer araba tam ısınmadan yol çıkarsam zor lanıyor gaz yememeye başlıyor lpg ye geçincede aynı durum oluyor anlamadık gitti

Geri
Üst Alt